Pécsett járt gimnáziumba a Ciszterekhez.
Sopronban bányamérnöki diplomát szerzett.
Az I. világháborút követően Sopronban népszavazás döntött, hogy Magyarországhoz, vagy Ausztriához tartozzon. Rihmer László és egyetemista társai naponta többször szavaztak, a temetőben fellelt nevek alapján, hogy Sopron magyar város legyen - végül eredménnyel.
Sopronban ismerte meg első feleségét.
Ezt követően Mecsekszabolcson dolgozott a Duna Gőzhajózási Társaságnál. Mecsekszabolcson született Rihmer Mária. Itt találta és tárta fel a "Mecseki Mamutot" , ennek kapcsán doktorált Pécsett az Erzsébet Tudomány Egyetemen geológiából.
Innen az Iparügyi Minisztériumba hívták. Budapestre költözött a család - a Böszörményi út 36/B-ben laktak. Itt született Rihmer Erzsébet. Budapesten elvégezte a Jogi Egyetemet, és doktorált.
Miskolcra a Bányakapitányságra helyezték. Miskolcon született Rihmer Zsuzsanna és Rihmer Katalin.
Bevonult katonának, Erdély visszacsatolásakor Erdélyben szolgált, majd leszerelt.
Saját kérésére Pécsre költözött a család 1943 telén, ahol bányakapitány helyettes volt.
A háború után koncepciós per áldozataként (bányabaleset) 10 év börtönre ítélték 1950-ben (Pécs, Márianosztra, Vác, Budapest), 3 év után kiszabadult. A börtönben több kommunistával jóba lett (pl. Kádár János). Kihallgatáson a Komlós János - későbbi humorista verte -. A családot a legnagyobb lánya Rihmer Mária kellett eltartsa, ezért Mária otthagyta az iskoláját és 16 éves korában elment dolgozni a Pécsi Villanyszerelő Vállalathoz, de innen kirúgták, amikor nyilvánosságot kapott édesapja pere. Ezt követően a Gyermekélelmezési Vállaltnál kapott munkát Oltai Miklós mellett titkárnőként, később Budapesten is mellette dolgozott aki ekkor már a Gyermekélelmezési Vállalatnál volt vezérigazgató.
Rihmer László a börtönből való kiszabadulásakor hazament Pécsre, de erről előre senki nem tudott, a család nem is volt otthon - nagy volt az öröm!!
Komlón biztonságtechnikai főmegbízott volt, és ő volt a bánymentő parancsnok. Ekkor költözött a család az Anna utcába. A szomszéduk volt a Szeép család, a legkisebb lánya Kati későbbi férjének családja.
Első felesége halálát követően újra nősült, Erzsébet lányának anyósát Deák Lucit vette feleségül. Kiköltöztek Uránvárosba. Második felesége hamar meghalt.
A 70. születésnapja után SZOT üdülőbe ment pihenni, ahol megismerte harmadik feleségét Julcsit - Szunyovszky Júliát.
Agyvérzésben halt meg.